پالت چوبی سازه‌ای است شامل تخته های چوبی متصل به هم تخته‌ها از جنس چوب گفته می‌شود که مستقیماً از یک کارخانه چوب‌بری بیرون می‌آید. این محصولات برای تهیه میز، تخت، صندلی و… کاربرد دارند و از چوب نرم تهیه می‌شوند. البته در مواردی چوب‌های سخت نیز در بازار پیدا می‌شود که از صنوبر، راش یا بلوط تهیه می‌شوند. کیفیت این محصولات به نحوه تولید، ابزارهای صنعتی و دستگاه‌های مورد استفاده بستگی دارد. اگر قصد خرید پالت چوبی برای تخت را دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این محصول، مشخصات و قیمت آن آشنا کنیم.

پالت چوبی برای تخت
پالت چوبی یورو برای تخت

پالت چوبی برای تخت چطور تولید می‌شود؟

قبل از خرید پالت چوبی برای تخت خواب بهتر است در مورد نحوه تولید آن اطلاعات کاملی داشته باشید تا بتوانید بهترین محصول را انتخاب کنید. به‌طور کلی پالت‌های چوبی طی سه مرحله تولید می‌شوند:

 1. مرحله میخکوبی و ساخت سینی: در این مرحله سینی تخته‌ها (کف پالت) با میخ‌کوبی با تراورس ساخته می‌شود. نیلینگ یا همان میخ‌کوبی برای ایجاد تراش در چوب‌های خام و اتصال آن‌ها به یک‌دیگر انجام می‌شود.
 2. مونتاژ بلوک: در این مرحله بلوک کامپوزیت چوبی با استفاده از همان تخته‌های میخ‌کوبی‌شده ساده ایجاد می‌شود.
 3. نصب اکسید: در آخرین مرحله یک پالت چوبی در تماس با زمین قرار می‌گیرند تا طبق دستورالعمل‌ها و نیاز مشتریان علامت‌گذاری ‌شوند. علامت‌گذاری هم عموما از طریق حرارت یا رنگ انجام می‌شود.

پالت چوبی برای تخت با چه موادی ساخته می‌شود؟

در سال‌های اخیر از پالت چوبی استفاده زیادی در منازل می‌شود که از جمله می‌توان به ساخت وسایل منزل اشاره کرد و استفاده در دکوراسیون خانه اشاره کرد. از نظر ضخامت این محصولات انواع مختلفی دارد و هیچ استانداردی برای مشخص کردن ضخامت آن‌ها وجود ندارد. با این حال یک پالت چوبی مقاوم قادر است حداقل در برابر هزار کیلوگرم استحکام داشته باشد.
برای ساخت پالت‌های چوبی از چوب درختان استفاده می‌شود که می‌تواند نرم یا سخت باشد. بلوط، راش، گردو، گیلاس و کاج از جمله درختانی هستند که به دلیل استحکام بالا برای ساخت این محصول کاربرد دارند.

مواد تشکیل دهنده پالت چوبی

راهنمای خرید پالت چوبی برای تخت

اگر قصد خرید این محصول را دارید تا با آن تخت خواب مناسب خود را درست کنید، حتما قبل از تهیه بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

توجه به چوب استفاده شده در پالت

یک نکته مهم برای خرید پالت چوبی توجه به نوع درختی است که از آن چوب را تهیه کرده‌اند. برخی از درخت‌هایی که برای تهیه تخت مناسب هستند، عبارتند از:

 • چوب بلوط
  چوبی که از این درخت تهیه می‌شود، مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و ضربه دارد و می‌تواند وزن بالایی را تحمل کند. حتما شنیده‌اید یک نهال بلوط ده‌ها سال طول می‌کشد تا به یک درخت کامل تبدیل شود. بنابراین چوب بسیار مقاومی دارد.
  آن دسته از پالت هایی که با استفاده از چوب درخت بلوط تهیه می‌شوند وزن بسیار سنگینی دارند، اما می‌توان از آن‌ها به عنوان بهترین و مقاوم ترین نوع پالت چوبی نام برد.
 • چوب کاج
  درخت کاج هم به عنوان یک منبع مهم برای تهیه تخته‌های چوبی محسوب می‌شود. اگر قصد خرید این محصول برای تخت را دارید، می‌توانید این گزینه را هم مدنظر قرار دهید. چوب کاج نرم است و نسبت به چوب سخت بلوط، وزن کمتری دارد. پس به راحتی می‌توانید تخت را جابجا کنید. همچنین چوب‌هایی که از کاج تهیه می‌شوند، با وجود سبک بودن، مقاومت بالایی نیز دارند.

تفاوت بین بلوط و کاج در پالت‌های چوبی

اگر به مرکز خرید عرضه پالت چوبی رفتید و بین دو محصول از چوب بلوط و کاج دچار تردید بودید، باید تفاوت دو نوع چوب را در نظر داشته باشید و با توجه به نیاز خود محصول مناسب را خریداری کنید.
پالت چوبی برای تخت که از کاج تهیه می‌شود، محصولی با ظاهر زیبا و تمیزتر است که بدون ایجاد آسیب روی تخته، در کوره خشک می‌شود. برای حمل و نقل و نگهداری محصولات غذایی و دارویی از پالت‌های چوبی کاج استفاده می‌شود. اما مقاومتی که در درخت بلوط وجود دارد، در این نوع پالت دیده نمی‌شود.
پالت‌هایی که از چوب بلوط تهیه می‌شوند، قدرتمندتر هستند و قیمت بالاتری هم دارند. اگر می‌خواهید تخت درست کنید، این نوع پالت چوبی مناسب‌تر خواهد بود. از آنجایی که بلوط از کاج محکم‌تر است، تخته‌های چوبی از این درخت هم ضخامت کمتری دارند.

پالت چوبی ساخته شده از چوب نرم بهتر است یا چوب سخت؟

زمان خرید پالت چوبی حتما فروشنده اطلاعاتی را در رابطه با چوب مورد استفاده در محصول در اختیارتان قرار می‌دهد. به‌طور کلی چوب‌هایی که برای تهیه محصولات چوبی استفاده می‌شود، به دو نوع سخت و نرم تقسیم می‌شوند. چوب‌های سخت از درختان طبقه‌بندی شده به عنوان گیاهان گل‌دار و چوب نرم هم از درختان بوته‌ای به دست می‌آید. چوب‌های نرم اغلب بلندتر و نازک‌تر هستند که البته این مورد همیشه صادق نیست.
اما اگر قیمت پالت چوبی برایتان مهم است، چوب‌های نرم ارزان‌ترند. زیرا سریع‌تر رشد می‌کنند و به راحتی در دسترس قرار دارند. همچنین برش زدن و آماده‌سازی این نوع چوب نیز آسان‌تر است. اما قیمت نوع سخت گران‌تر است و در هر جایی رشد نمی‌کنند. برای مثال قیمت پالت چوبی بلوط گران‌تر است، زیرا در هر جایی بلوط رشد نمی‌کند و زمان زیادی طول می‌کشد تا این درخت رشد کرده و به ثمر برسد.
با توجه به این‌که تخت باید بتواند وزن زیادی را تحمل کند و وسیله‌ای است که مدام از آن استفاده می‌کنید، مقاوم بودن چوب آن اهمیت زیادی دارد. چوب‌های سخت گزینه بهتری برای پالت چوبی تخت هستند.

پالت یورو بهترین گزینه استفاده از پالت چوبی برای تخت خواب

اگر به دنبال انتخاب بهترین نوع پالت چوبی برای تخت خواب هستید قطعا پالت یورو بهترین گزینه پیش روی شماست! پالت یورو به دلیل جنس چوب استفاده شده و نوع اتصالات آن از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. این نوع پالت که وارداتی است از اروپا به عنوان وسیله حمل و نقل کالاهای حساس و گران قیمت وارد کشور می‌شود. پالت یورو به عنوان محبوب ترین نوع پالت چوبی برای استفاده در منازل برای مقاصد مختلف شناخته شده که دلیل این محبوبیت استحکام بالا و زیبایی آن می‌باشد!

پالت یورو مناسب برای تخت خواب

از کجا پالت چوبی برای تخت خریداری کنیم؟

انبارهای نگهداری پالت یکی از بهترین مراکز عرضه این محصولات است. این انبارها پالت‌ها را از کارخانه‌های مختلف خریداری کرده و پس از بررسی تمامی پالت‌ها و تعمیر پالت های معیوب، آن‌ها را بر اساس نوع و کیفیت دسته‌بندی و نگهداری می‌کنند. 
برای خرید پالت چوبی تخت شما می‌توانید به صورت حضوری به انبار ما مراجعه کنید تا بعد از بررسی پالت‌ها خرید خود را انجام دهید.

همچنین شما می‌توانید به صورت آنلاین و از راه دور نیز محصول مورد نظر برای ساخت تخت یا سایر وسایل را سفارش دهید. خرید اینترنتی این مزیت را دارد که می‌توانید محصول مورد نظر خود را بدون صرف وقت، از بزرگترین انبار پالت در ایران خریداری کنید. همچنین اطلاعات محصولات همراه با عکس برایتان قابل مشاهده خواهد بود.

خرید پالت چوبی برای تخت

راه تشخیص پالت چوبی باکیفیت

برخی از محصولات موجود در بازار ممکن است از چوب‌های بازیافتی تهیه شده باشند که نسبت به چوب‌های مواد اول کیفیت بسیار بالایی ندارند. برای ساخت تخت باید از تخته‌های مقاوم استفاده شود و پالت‌های بازیافتی برای این کار مناسب نیستند. همچنین ممکن است پالت چوبی تقلبی هم در بازار باشد که مقاومت بسیار بالایی برای تحمل وزن سنگین را ندارند.

اگر پالت آغشته به نفت یا سایر فرآورده‌های نفتی باشد، این مواد به داخل بافت چوب نفوذ می‌کند و حذف آن حتی با پاک‌کننده قوی هم ممکن نیست. حتی رنگ هم نمی‌تواند محصولات آغشته به مواد نفتی را به‌طور کامل پوشش دهد. بنابراین برای تخت‌هایی که نیاز به رنگ‌آمیزی دارند، از این پالت‌ها استفاده نکنید.

قبل از خرید پالت چوبی می‌توانید نمونه‌هایی را که فروشنده ارائه می‌دهد، با دست یا با شی نوک‌تیز بررسی کنید. اگر چوب بافت نرم داشته باشد که با شی از هم بپاشد، می‌تواند نشانه پوسیدگی باشد که قطعا برای ساخت تخت مناسب نیست.

همچنین برای ساخت تخت باید ضخامت تخته‌های چوبی را در نظر داشته باشید که مقاومت کافی برای تحمل وزن را داشته باشد.

توجه به علامت روی پالت چوبی

قبل از اینکه برای خرید پالت چوبی اقدام کنید، حتما علامت‌هایی را روی هر محصول مشاهده می‌کنید. شاید برای شما هم سوال باشد که این علامت‌ها چه معنا و مفهومی دارند؟ معنای این علائم عبارت است از:

علامت EPAL یا EUR

این علامت ها مخصوص پالت‌های یورو می‌باشند که همان‌طور که اشاره کردیم بهترین نوع پالت برای تهیه تخت خواب می‌باشد.
 

علامت Ippc

علامت Ippc به این معناست که پالت چوبی برای سیستم حمل و نقل بین‌المللی کاربرد دارد. این نوع  در برابر حشرات مقاومت بسیار بالایی دارند. این محصولات دارای استاندارد بین‌المللی هستند و بدون ضعف و آلودگی ساخته می‌شوند. بنابراین اگر روی تخت حساسیت زیادی دارید، می‌توانید محصولی را خریداری کنید که روی آن علامت Ippc دیده شود.

علامت HT

یکی دیگر از علامت‌هایی که روی پالت‌های چوبی به چشم می‌خورد، HT است و برای محصولاتی که در آمریکا و کانادا تحت نظارت آفت‌زدایی قرار می‌گیرند، استفاده می‌شود. این نوع با روش گرمادهی تا در دمای ۵۶ تا 60 درجه سانتی‌گراد تهیه می‌شوند و به مدت 30 دقیقه در کوره قرار می‌گیرند. استفاده از این نوع برای ساخت تخت هیچ آسیبی به سلامت شما نمی‌رساند.

 علامت KD

اگر علامت KD را روی پالت چوبی مشاهده کردید، به این معناست که در کوره مخصوص قرار گرفته است تا رطوبت آن به کمتر از 19% برسد. این کار برای از بین بردن محیط رشد قارچ و آفت است. اگر قرار باشد تخت در مناطق مرطوب استفاده شود، از تخته‌هایی با این علامت، استفاده کنید.

علامت MB

از دیگر علامت‌هایی که روی پالت‌های چوبی وجود دارد، MB است که در آن چوب را بخور می‌دهند. این روش برای از بین بردن نوعی حشره در چوب‌های درخت کاج است که بیشتر در کانادا استفاده می‌شود.

خرید پالت چوبی برای تخت

حرف آخر

با توجه به کاربردهایی که پالت چوبی برای ساخت انواع وسایل دارد، بهتر است قبل از خرید پالت چوبی برای تخت به نکاتی که در این مطلب به آن‌ها پرداختیم دقت داشته باشید. آنچه در این مطلب گفته شد جهت آشنایی بیشتر شما با بهترین پالت‌های بازار، متریال برای ساخت آن و علامت‌های حک شده روی این محصولات است. امیدواریم آنچه ارائه شد، مورد توجه شما قرار گرفته باشد. منتظر دریافت دیدگاه‌ها و نظرات شما در این رابطه هستیم.

22 دیدگاه در “خرید پالت چوبی برای تخت، راهنمای کامل پاییز 1401

 1. sara rahmani گفت:

  سلام وقت بخیر
  قیمت پالت های یورو برای تخت رو میخواستم بدونم.

  1. PALLETCHOOBI.COM گفت:

   با سلام به دلیل نواسانات بازار جهت دریافت قیمت پالت چوبی یورو و کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

   09197122330

 2. سمیرا رحمانی گفت:

  سلام برای خرید حضوری میخواستم بیام

  1. PALLETCHOOBI.COM گفت:

   با سلام حهت هماهنگی بیشتر با شماره 09197122330 تماس بگیرید.

 3. سعید محمدی گفت:

  سلام
  برای تخت خواب چند مدل پالت چوبی موجود دارید؟؟

  1. PALLETCHOOBI.COM گفت:

   با سلام
   فقط مدل EPAL (یورو) مناسب دکوراسیون می باشد که در دنیا طرفداران زیادی دارد.
   برای مشاوره بیشتر و خرید با شماره 09197122330 تماس بگیرید.

 4. ترنم میرزایی گفت:

  سلام وقت بخیر
  پالت چوبی با ارتفاع 20 سانت موجود دارید برای تخت میخوام

  1. PALLETCHOOBI.COM گفت:

   با سلام
   خیر پالت چوبی با ارتفاع 20 سانتی‌متر در بازار وجود ندارد
   بیشترین ارتفاع برای پالت های epal (یورو) هست که 15 سانتی‌متر می‌باشد و گزینه‌ی مناسبی برای تخت و دکوراسیون می‍باشد.

 5. یلدا گفت:

  من عاشق این پالتای یوروام خیلی خوشگلن برای تخت و مبل

  1. PALLETCHOOBI.COM گفت:

   یا سلام
   خوشحالیم از رضایت شما

 6. محمد مهدی گفت:

  سلام پالت چوبی برای تخت چندتا مدل داره؟
  خرید حضوری هم دارید؟؟؟

  1. PALLETCHOOBI.COM گفت:

   با سلام
   فقط یک مدل پالت چوبی برای تخت موجود می‌باشد
   پالت های یورو که در دنیا نیز طرفداران زیادی داره مناسب استفاده در دکوراسیون هستند.
   بله امکان خرید حضوری هم وجود داره برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره 09197122330 تماس یگیرید.

 7. یاری گفت:

  سلام میخواستم بدونم بعد از ثبت سفارش پالت ها چند روزه بدستم میرسه؟
  تهران هستم

  1. PALLETCHOOBI.COM گفت:

   با سلام
   سفارش شما همون روز به دستتون میرسه.
   جهت دریافت مشاوره و خرید با شماره 09197122330 تماس بگیرید.

 8. یسنا گفت:

  پالت یورو فقط برای تخت خواب مناسبه؟؟

  1. PALLETCHOOBI.COM گفت:

   با سلام
   بله
   پالت یورو بهترین گزینه برای استفاده در دکوراسیون می باشد.

 9. Yasna گفت:

  من ازتون پالت یورو برای تخت خریدم
  پالتا خیلی خوشگل و کیفیت بالا بودن
  ممنونم

  1. PALLETCHOOBI.COM گفت:

   خوشحالیم که راضی بودید

 10. الهام گفت:

  سلام
  من برای تشک 160 پالت تخت میخوام که خب فکر میکنم باید بزرگتر بگیرم که از زیر تشک معلوم باشه بخاطر دیزاین
  ایا این سایز رو موجود دارید؟

  1. behzad گفت:

   سلام ما عمده فروش هستيم

 11. امید گفت:

  سلام من از مازندران ساری مزاحمتون میشم ،اگه سفارش بدیم چند روزه دستمون میرسه؟

  1. behzad گفت:

   سلام يكروزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *